Wydanie: 20

Refleksje wojownika światła

lay

Utrzymać koncentrację

    Dla Wojownika Światła, nic nie jest abstrakcją. Wszystko jest konkretne i wszystko go interesuje. Nie siedzi w swoim wygodnym namiocie, obserwując co dzieje się na świecie. Wojownik Światła podejmuje każde wyzwanie, jako szansę na zmianę.
    Niektórzy jego towarzysze spędzają swoje życie, narzekając na brak wyboru, lub komentując decyzje, które ich nie dotyczą. Wojownik zamienia myśli na działanie.
    Czasem się myli i płaci - bez narzekań - cenę za swój błąd. Innym razem, zbacza ze swojej ścieżki i traci dużo czasu, aby wrócić na drogę swojego przeznaczenia, lecz nigdy nie rozprasza swojej uwagi.

Cechy

    Wojownik Światła posiada cechy skały.
    Kiedy stanie na płaskim terenie - kiedy wszystko wokół znajduje się w harmonii - pozostaje niewzruszony. Ludzie mogą budować domy na tym co stworzył, gdyż żaden huragan im nie zagrozi.
    Jeśli jednak stanie w miejscu, gdzie teren jest nierówny - a rzeczy wokół niego nie okażą żadnego szacunku dla jego pracy - ujawnia swoją siłę, tocząc się w kierunku wroga, który zagraża pokojowi. W takich czasach, wojownik niszczy i nikt nie może go zatrzymać.
    Wojownik Światła myśli jednocześnie o wojnie i pokoju, wiedząc w jaki sposób się zachować, w zależności od okoliczności.

 
Tłumaczenie: JR